Konkurss “Parim lihatõugu lehmik 2016”

30. juulil Jäneda Talupäevade programmis oli teistkordselt lihatõugu lehmikute näitus-konkurss. Võrreldes eelmise aastaga, selle erinevusega, et loomi esitleti päitsetega käekõrval. Anguse Klubis kahjuks huvi ürituse vastu veel leigevõitu – osales 2 aretusfarmi. Jane Mättiku karjast oli konkursil 2 lehmikut ja Lendermäe karjast (Jakoberg OÜ) üks loom. Valinud näituseloomadeks pigem suvised sünnid, ei olnud lootustki suurtõugudele seal suurusega konkurentsi pakkuda. Kui, siis pigem veatu välimikuga – mida amme kasvatades vähemtähtsamaks lugeda ei saa. Kohtunik Ilmar Kallas (ETKÜ) järjestast väljatoodud loomad seekord nii:

1. LAYLA EE (ET) 17644792 s. 08.06.15 – omanik ja aretaja Jane Mättik (i. Exar Master 253 (US) ei. VDAR Traveler 51 (US)). Layla on üks esimesi ebrüosiirdamisest saadud Ab-vasikaid Eestis. Rahuliku iseloomuga muhe preili. Eeliseks teiste ees oli rinnasügavus.

Foto: Mariliis Kutsar

Foto: Mariliis Kutsar

2. LENDERMÄE HAILEY EE 1764475 s. 22.06.15 – omanik ja aretaja Jakoberg OÜ (i. Hummer 95141 (EE) ei. Puk-Red-ET (CZ)). Hailey puhul kiitis kohtunik kõige korrektsemat välimikku ja tal olid ka grupi parimad jalad. Hayley on Lendermäe karja tüüpiline näide pull Hummeri järglasest – rahumeelne loom.

Foto: Mia Turu

Foto: Mia Turu

3. CISSY EE 17644686 s. 11.04.15 – omanik ja aretaja Jane Mättik (i. Kondor 95161 (DE) ei. Eric (IE)). Cissy puhul märgiti ära, et lehmik on veel vägagi arenemisjärgus ja ilmselt kasvab temast suur amm, olles ka praegu gupi kõige kõrgema jalaga.

Foto: Mariliis Kutsar

Foto: Mariliis Kutsar

Teades, kui vähe oli kiirel silo-heina ajal aega looma õpetamiseks oli tulemus tegelikult väga viisakas. Väga lahe, kui karjas on mõni loom, kellele päitsed pähe pannes saab teda liigutada kas teise karjaaeda või treilerisse. Angus on super iseloomuga tõug!

Osalejad tänavad siinkohal korraldustiimi ETKÜ-st ja Eesti Lihaveisekasvatajate  Seltsist koos sponsoritega!