Noorpullide näitus-müük Maamessil

IMG_1049

Vilsi Primus

Sel aastal on lihaveiste huvilised oodatud taaskord tutvuma kohalike kasvatajate aretustöö paremikuga. 22.aprillil kell 10:30 tasub võtta sisse paremad kohad lihaveiste konkursi vaatamiseks Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi suures telgis (näituseala VP-300 E-HALL), kus esitlusele on toodud 5 erineva lihatõu noorpullid. Kõik head ja väga head välimikuomadused toob konkursi käigus välja kohtunik Jacob Edstrand Taanist.

Päev jätkub orienteeruvalt kella 14:00 paiku lihatõugu pullide müügiga, kus Aberdiin-anguse tõugu pulle on pakkumisel 4. Neist 3 on veetnud oma 4,5 viimast kuud Märjal katselaudas ETKÜ söödakatses, et võrrelda pullide juurdekasvu ühtsetes tingimustes. Üks neist tuleb aga Vilsi OÜ farmist. Kuna samad loomad saavad hommikul konkursi käigus ka õiglase hinnangu osaliseks, siis on need igati katsetatud ja treenitud noorpullid. Selline valik peaks iga pulli otsivat loomakasvatajat vaid rõõmustama.

Tutvu MÜÜGIKATALOOGiga. Pullide alghinnad jäävad vahemikku 1950-2500 €. Täpsemat infot saab iga pulli kohta ETKÜ lihaveiste aretusspetsialisti Reet Toi käest (51 65 422, reettoi[ät]gmail.com). Jääb vaid tark valik teha!

Kohtumiseni Maamessil!